FILOZOFIA I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

PRZYSZŁOŚĆ już dziś musimy się o nią zatroszczyć.

Ochrona środowiska naturalnego stanowi dla branży transportowej bardzo ważną kwestie. Dostrzega to również Zrzeszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) coraz częściej to akcentując. Dlatego od samego początku stawiamy na współpracę z firmami których rozwiązania pod względem ekonomii i ekologii przodują na rynku.

Ekologia nie stoi na drodze zrównoważonemu rozwojowi.

Ochrona środowiska od drukarki do samochodu

Chcąc jak najbardziej zniwelować  pozostawiany przez nas ślad węglowy wprowadzamy w wielu obszarach działania naszego przedsiębiorstwa zmiany i udoskonalenia. Dążymy do maksymalnego wykorzystania już posiadanych zasobów, oraz zminimalizowania generowania odpadów.

Wierzymy iż nawet te najdrobniejsze zmiany jak wybór ekologicznego papieru do drukarki, czy tez te duże, takie jak zakup ciągników i naczep z obniżonym poziomem uciążliwości środowiskowej przyniosą korzyści dla środowiska.

Oczywistym jest również podnoszenie kwalifikacji i świadomości ekologicznej naszych pracowników przez różnego rodzaju szkolenie np. z ECOdriving-u, które skutkuje znaczącym zmniejszeniem spalania co za tym idzie zmniejszenie emisji spalin do atmosfery.

Pośrednie oddziaływanie

Jest dla nas ważne również pośrednie oddziaływania na środowisko, poprzez wybór partnerów lub dostawców w naszym biznesie.

Biorąc pod uwagę jakość, cenę oraz aspekt ekologiczny zdecydowaliśmy się na współprace z firma MAN i Krone w zakresie dostarczenia nowoczesnych i ekologicznych ciągników oraz naczep.

Czemu akurat Man?

„Oszczędny do ostatniej kropli: Dzięki zmodernizowanemu układowi przenoszenia napędu, standardowym systemom efektywnościowym i silnikom zoptymalizowanym pod kątem zużycia paliwa w pojazdach MAN TGX EfficientLine 3 można jeszcze bardziej obniżyć koszty utrzymania.
Wiemy, że koszt paliwa stanowi prawie jedną trzecią wszystkich wydatków. Dlatego nasz mistrz oszczędzania zużywa o prawie 6,35% mniej paliwa niż jego poprzednik.

Dodatkową oszczędność paliwa można uzyskać, korzystając z efektywnego programu zmiany biegów, który redukuje prędkość obrotową silnika. Ponadto międzynarodowe testy potwierdzają, że dzięki naszemu modelowi MAN TGX EfficientLine 3 już dziś rozwiążesz problem kosztów, jakie niesie jutro.”

Źródło: www.truck.man.eu

Oto kilka przykładów jak naczepy firmy Krone chronią przyszłość w zakresie ekologii:

Wydajność transportowa. Im więcej można załadować do naczepy, tym mniej naczep musi poruszać się po drogach.

Mechanizm jezdny i nadwozie. Tutaj wykorzystujemy potencjały oszczędności w zakresie oporu powietrza i oporu toczenia.

Akustyka: Staramy się redukować hałas opon oraz hałas występujący podczas prac przeładunkowych.

Izolacja: W naszych nadwoziach furgonowych lepszą izolację, a tym samym mniejsze zużycie energii zapewnia przede wszystkich technologia Duoplex. Oświetlenie. Aby nasze naczepy były w najdrobniejszym szczególe wydajne pod względem energetycznym, staramy się, aby nawet zawieszenie czy instalacja oświetleniowa były przyjazne dla środowiska.”

Źródło: www.krone-trailer.com

O przyszłość musimy zadbać już teraz

Mamy na najbliższe lata wyznaczone cele biznesowe jak i ekologiczne. chcemy stać się liderem i drogowskazem dla innych firm jak można robić biznes i zarazem dbać o środowisko.