Transportlogistic München

Czerwiec 24 2019

Transportlogistic München

W dniach 4-7 czerwca odbyły się największe światowe targi logistyczne w Monachium. Głodni wiedzy i najnowszych trendów musieliśmy tam pojechać. W tym roku odnotowano rekordowa liczbę wystawców wzrost o 10%  oraz odwiedzających o ok 5% w porównaniu do roku 2017.

Podczas targów wzięliśmy udział w ciekawych konferencjach. Przedstawione zostały tematy np: Braki kierowców – tutaj również powiązany był temat kobiet w logistyce i transporcie- ukazanie pracy kierowcy w pozytywnym świetle również dla kobiet -przedstawienie branży jako przyjaznej rodzinie.

W przypadku kierowców w dalszym ciągu chodzi o image oraz poszanowanie ich pracy. Pamiętajmy o tym, że kierowcy powinni być traktowani po partnersku oraz że posiadają szeroką wiedzę, którą można wykorzystać w przedsiębiorstwie. W dalszym ciągu wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak ciężka jest to praca i że to dzięki kierowcom na półkach sklepów znajduje się jedzenie i inne artykuły. Z drugiej strony zaś, ważne jest aby kierowcy byli otwarci na nową wiedzę oraz szkolenia.

Trwa szeroka dyskusja na temat nowej nazwy stanowiska. Zamiast kierowca może np. Ekspert Drogowy?

Skupialiśmy się także na najnowszych rozwiązaniach z branży IT, m. in.: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, nie mniej jednak były dla nas również interesujące pozostałe zagadnienia, jak chociażby: monitoring, rozwiązania przetwarzania danych w oparciu o telematykę, oraz nowoczesne i jeszcze bardziej wydajne systemy integrujące wszystkie procesy logistyczne. Pozyskane wiedza oraz zdobyte kontakty pozwolą nam na szybszą transformację w firmę na poziomie logistyki 4.0. Naszym oczom nie umknęły również najnowsze trendy designerskie  w branży, oraz kierunek w jakim one zmierzają. Omawiane najnowsze rozwiązania w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi staną się dla nas inspiracją do zmian i działania na tym polu.

Niezmiernie ważnym dla nas aspektem były wykłady takich firm jak np. Fraunhofer, oraz  rozmowy z przedstawicielami firm: ptv, krone, trans.eu, soloplan, heivision, jimilab, iconcox, instafreight.